Hair Extensions Long Straight Hairstyle Synthetic Blonde Black Hairpieces Heat Resistant False Hair Daily Use
- Estimated Delivery : Up to 5 business days
- Free Shipping : On all orders over $79
✨[Ready to Reign Superior Volume and Length? ]Say Hello to this REECHO new 6PCS Set Clip in Hair Extension. Ultimate convenient to clip in and off, providing you with super thick and voluminous locks without the fuss
✨ [Wear it Your Way]6PCS individual hairpieces brings endless possibilities. Your could either use it as hair fillers for extra length & volume, or achieve all your baby braid, high ponytail, messy bun hair dreams!
✨[Natural Looking Transformations]Premium real-feel finish synthetic fiber, blend seamlessly into your own hair, nobody will know that it's not your real hair
✨[Time and Cost-Effective New Look]Clip in extensions can increase the fullness and length of your hair while boosting self-confidence without spending hours and hundreds in the salon. With fresh and youthful highlights color, it is also the perfect way to enhance your hair color
✨[6PCS Set Thick Volume]One pack hair extensions includes, 1 x 8″ width with 4 clips; 2 x 5″ width with 3 clips; 3 x 2″ width with 2 clips, length 24”, total weight: 140g. You can decide how many pieces to wear base on your own needs
| Weight | 24 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Texture | STRAIGHT |
| Origin | CN |
| Material Grade | High Temperature Fiber |
| Wide of Weft | 8 inches with 4 clips |
| Color Type | Pure Color |
| Weight Per Package | 140g/Set |
| Can Be Permed | Yes |
| Items per Package | 6pcs/set |


















Reviews
There are no reviews yet.