Baby Soft Finger Toothbrush BPA Free Silicone Infant Tooth Teeth Clean Brush Food Grade Silicone Baby Oral Health Care
Selling fast! Over 12 people have in their cart
1099 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 5 business days
- Free Shipping : On all orders over $79
Baby Soft Finger Toothbrush BPA Free Silicone Infant Tooth Teeth Clean Brush Food Grade Silicone Baby Oral Health Care
100% Food Grade Silicone,non-toxic, free from BPA,Lead,Cadmium,Phthalates, PVC and Latex
Soft silicone,suitable for baby's gums
Easy clean with water
Microwave and dishwasher safe
Temperature-resistant: fit for -50℃ to 220℃
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Use 1 | Baby Toothbrush |
| Use 2 | Finger Toothbrush |
| Use 3 | BPA Free Silicone toothbrush |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | AAD0048 |
| Age Group | BABIES |
| Quantity | 1 toothbrush+1 box |
| Item Type | Toothbrush |
| Material | Silicone |
| Age Range | 25-36m |
| Origin | CN |
| Classification | Deciduous Tooth Brush |


















Reviews
There are no reviews yet.